Нашиот репрезентативен голман Никола Митревски имаше уште едно блескаво издание на голот на Порто. На денешното дерби со Спортинг од кое зависеше и битката за врвот на табелата, нашиот Николче блесна со неколку бравурозни интервенции, а Порто на крајот победи на гости со 33:27.

Една од нив, оваа двојна одбрана предизвика лавина воодушевување кај навивачите на Порто.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FC Porto Sports (@fcportosports)