На Вардар 1961 не му оди на гостувањето кај Келце, на стартот на второто полувреме има негатива од шест гола, а според она што можеме да видиме, македонскиот тим е далеку од победата.

Во меѓувреме ЕХФ на својата „Фејсбук“ страница објави една мајсторија на Тимур Дибиров, кој дефинитивно ќе конкурира за еден од најубавите погодоци за ова коло во ЛШ.