Македонскиот репрезентативец Влатко Стојановски е позитивен на коронавирусот КОВИД-19. Дознаваме дека напаѓачот кој игра за францускиот второлигаш Шамбли како позајмен од Ним има позитивен тест на коронавирус и тој оди во изолација.

Несторовски не се најде на списокот на играчи на Удинезе за мечот со Џенова во Серија А и мечот од Купот против Фиорентина. Нестор е изоставен од екипата поради повреда на грбот.