Мауро Икарди уште еднаш го сврте вниманието кон себе, овој пат на оддавањето почит на починатиот Диего Армандо Марадона.

ПСЖ пред тренингот се фотографираше со аргентинско знаме и аргентински дрес во чест на Марадона. Но, она што сите го забележаа е широката насмевка на Мауро Икарди.

Поради тоа наиде на многу критики од Аргентина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Saint-Germain (@psg)