Ерлинг Халанд од Дортмунд, дава голови како од шега сезонава, но и на него му се случи да не го реализира невозможното. Наместо да израмни на 2:2 против Келн, Норвежанецот наместо топката, тој заврши во мрежата.

Тој секогаш користи „зицери“, меѓутоа ете, се случи и тој да погреши овојпат.

Погледнете го промашувањето на Халанд низ видео: