Роман Грожан, возачот на Формула 1, имаше страшен судар на денешното ГН во Бахраин.

Инцидентот дојде на стартот на трката кога неговиот болид се заби во оградата, и експлодираше. Се создаде голема огнена топка, ама за среќа Грожан излезе со ситни повреди од инцидентот.

Сите возачи во шок кога ја видоа сцената и сите го помислија најлошото.