Во среда во 13 часот се игра 14. коло во ПМФЛ во кое најинтересно се очекува да биде во Кратово каде силите ќе ги одмерат Силекс и Вардар.

Таму правдата ќе ја дели нашиот најдобар судија Александар Ставрев. Делегирани се и судиите за другите натпревари кои може да ги видите подолу:

СУДИИ ЗА НАТПРЕВАРИТЕ ОД 14. КОЛО ВО ПМФЛ

Шкендија – Македонија ЃП (Јован Качевски – Струга)

Шкупи – Беласица (Игор Иванов – Велес)

Работнички – Пелистер (Крумислав Ѓоргиев – Штип)

Силекс – Вардар (Александар Ставрев – Скопје)

Ак. Пандев – Ренова (Стојанче Трпчевски – Кавадарци)

Борец – Струга ТЛ (Марјан Младеновски – Скопје)