Завршија сите попладневни мечеви од 15.коло во ПМФЛ. На Арената требаше да биде дерби, а не видовме такво нешто. Слаб Вардар, слаб Работнички и само 0:0.

Дарбо се изнадава голови во Битола, дури три, и затоа победа на Шкупи со 3:1 против Пелистер. Злато вреди овој Дарбо за чаирчани.

Многу шанси, добра игра на Ренова, бадијала. Силекс успеа да зграпчи бод под Шара.

Без победник и во Струга, каде Струга ТЛ и А. Пандев одиграа 1:1. Супер гол на Стоилов од слободен удар за “пандевци“.

И на крај Македонија ЃП премногу лесно дојде до трите бода во Струмица, славеше со Беласица со 3:1.

РЕЗУЛТАТИ

ВАРДАР – РАБОТНИЧКИ 0:0

РЕНОВА – СИЛЕКС 0:0

СТРУГА ТЛ – А.ПАНДЕВ 1:1

(Ристевски (п) 57./Стоилов 71.)

ПЕЛИСТЕР – ШКУПИ 1:3

(Маневски 18./Дарбо 21., 28., 54.)

БЕЛАСИЦА – МАКЕДОНИЈА ЃП 1:3

(Коцев 41./Божиновски 37., Адем 53., Петров 73.)

ВЧЕРА:

БОРЕЦ – ШКЕНДИЈА 0:2

(/Ибраими (п) 25., Дориев 83.)