Македонскиот футсал шампиион тимот на Шкупи го дозна противникот за 1/32 фаза од квалификациите за Лигата на Шампионите. Тоа е украинскиот тим на Кершон.

Нашиот состав беше во вториот шешир и чекаше противникот од поквалитетната група, а доби реално токму таков.

Мечевите се закажани да се одиграа во радиус од 12 до 17 јануари. Се игра по принципот дома гости.