Дербито во осминафиналето во ЛШ дефинитивно е дуелот меѓу ПСЖ и Барселона. Бразилецот токму од редовите на каталонскиот гигант дојде во Париз за 222 милиони евра, по што имаше бројни шпекулациидека ќе се врати кај Лионел Меси. Сега најновите велат дека Аргентинецот би можел да дојде кај Нејмар.