Лео Меси, легендарниот супер стар на Барса и репрезентацијата на Аргентина, заедно со Кристијано Роналдо ги одбележа последните 15 годиби во светскиот фудбал. Важи за еден од најдобрите фудбалери во светот, честоб го споредуваат со Пеле и Марадона. Капитенот на Барса, иконата на клубот од “Камп Ноу“ има заработено преку милијарда евра, една од најголемите спортски фаци е во историјата на спортот, но и и тој си има некои неостварени желби.

А една од нив е да води мирен, обичен живот, но тоа не можно…

Факт е дека има многу привилегии во животот. Сепак, постојат моменти кога посакувам да сум обичен човек, посакувам некогаш да сум непознат човек и да уживам во обичните работи во животот. А тие се без никаква помпа да седнам во ресторан на ручек, да одам во кино, во маркет а никој да не ме познава“ вели Лео Меси.