Португалскиот тиражен медиум А Бола, денеска објави дека трофејниот Порто од сега е посилен за голгетерот на бразилски Гремио, 23. годишниот Пепе.

Еден од најперспективните напаѓачи во Бразил се сели во Европа, во трансфер вреден 13. милиони евра, а португалците успеаа да ја намала првичината сум од 20 милиони која беше позтавена.

Порто го надмудри руски Зенит во битката за својот нов напаѓач.