Македонската ракометна репрезентација веќе е на пат кон Египет, домаќинот на Светското првенство кое почнува токму денеска. Нашите момци во последен момент влегоа на Мундијалот, фудбалски кажано во судиското надополнување.

Токму ова е описот на фотографијата на дел од момците кои ќе не претставуваат во Египет.