Марио Манџукиќ е пред кам-бек во Италија. По шест месеци пауза хрватскиот фудбалер е близу до потпис со тимот од Милано, и нема да биде чудо ако го засили нападот на “росонерите”.

Тој во јули си замина од Катар, беше на мета на неколку клубови. Пред да замине во кататрскиот тим го носеше дресот на Јувентус три години, претходно играше за Атлетико Мадрид, Баерн, Волсфбург и Динамо.