Македонската ракометна репрезентација ситно брои до дуелот против Шведска, прв на Мундијалот. Нашите момци веќе се на терен во салата „Каиро Стадион“.

Posted by Ракометна Федерација на Македонија – официјална страница on Thursday, January 14, 2021