Германскиот гигант Баерн Минхен е елиминиран од Купот на Германија од Кил по изведување на пенали со 5-6 (2-2). Секако ова е гол шок за баварскиот тим, последен пат во 1/16 финалето бил елиминиран пред повеќе од 20 години.