Селекторот Данило Брестовац го одреди составот за дуелот со Египет во второто коло од групната фаза на СП во Египет. Истите оние што беа на мечот со Шведска во претходната рунда сега ќе се обидат да ја донесат првата победа на Македонија на овој Мундијал.

Натпреварот против домаќинот почнува од 18:00 часот.