Вечерва во Милано се игра “Дербито на Италија“, силите ќе ги одмерат Интер и Јуве, најлутите риваи во Калчото. Мега – дербито започнува во 20:45 чаот, а “Газета дело Спорт“, еден од водечките спортски весници за денеска има супер насловна.

На неа се претставени Лукаку и Роналдо како Хулк и Супермен.

Останува да видиме кој ќе победи, Интер или Јуве?