Ослободувањето на Месут Озил во таборот на Арсенал, отвори место за ново засилување, а лондонскиот тим веќе го има „пикирано“.

Станува збор за Мартин Одегард кој што пред неколку дена изрази незадоволство од минутажата, и рече дека ќе ги замине од клубот.

Одегард е норвешки млад фудбалер кој што долго време е дел од Реал, но минуваше главно на позајмици, а сега тренира со „кралевите“, но не добива шанса за настап.