Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, два дена после поразот од Купот од третолигашот Алкојан, прими уште едни лоши вести.

Тој дозна дека е позитивен на коронавирусот.

Веста ја потврди кралскиот клуб, кој што не наведе детални информации.

Французинот сега ќе мора во изолација, и нема да го води тимот на гостувањето кај Алавез, како дуелот со Леванте.