Пред неколку минути и официјално “излезе“ составот на нашата ракометна селекција за дуелот со Русија. Втор меч за момците на селекторот Данило Брестовац во главната фаза. На него очекувано го нема повредениот Велковски, но затоа тука се Лазаров, Стоилов, Митревски, Талески, Пешевски, Кузмановски и останатите од кои очекуваме добар настап на СП во Египет.

Мечот, како што е познато започнува во 15:30 часот.

Да навиваме за Македонија.