Македонија ЃП денеска го претрпе вториот пораз во вториот пријателски меч на подготовките во Анталија.

„Лавовите“ беа поразени од украинскиот прволигаш Инхулец со 0:2. Стрелци на головите за украинскиот тим биле Плохотник и Козак.

Следниот противник во сабота на ѓорчепетровци ќе биде бугарскиот тим Монтана.