Енис Барди го постигна својот прв гол годинава, или прв по „кам-бекот“ по повредата. Вечерва против Ваљадолид од слободен удар во 23. минута под ѕидот на противникот, стрелаше во мрежата за 1:1. во тие мигови.

Погледнете го голот на Македонецот: