Стојанче Стоилов веднаш се врати на терените по репрезентативните обврски. Капитенот на Вардар 1961 тоа го направи со стил, со неговата препознатлива специјалоност – шрауба.

Македонскиот тим на првиот меч во СЕХА-лига и во 2021 година запиша победа, на домашен терен ја совлада Војводина со 25-21.