Ракометарите на Металург вечерва во 20:45 часот го играат првиот дуел со фаворит Висла Плоцк во Европската лига. Македонскиот тим тргна кон салата Орлен Арена, ќе го одработи единствениот тренинг пред мечот.
Играчите пред хотелот додека го чекаа автобусот се загреваа со серва.