Денеска на пријателски натпревар тимот на Дрита од Боговиње, беше подобар од гостивар со минимални 0:1.

Стрелец на единствениот гол на овој меч беше Имер Алиу од пенал во 8. минута од мечот.

Двата тима активно се подготвуваат за пролетниот дел од полусезоната, а во Западниот дел конкуренцијата е жестока и неколку екипи се борат за највисок пласман.