Од неговото деби во Премиер лигата во февруари 2020 година, моментно најдобриот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш, самиот постигна повеќе голови од белата точка од кој било друг тим во Премиер лигата.

Фернандеш вечерва го постигна и 11-иот гол од пенал, што за него и за тимот значи повеќе реализации од белата точка отколку на пример пеналите кои ги добија и реализираа Челзи и Лестер, по 9.