Емотивна порака на Никола Митревски, до својот соиграч, голманот Алфредо Кинтана, кој доживеа срцев удар на еден тренинг, и се наоѓа во кома борејќи се за живот.

Состојбата на голманот е сериозна.

Митревски во поддршка со својот соиграч Кинтана.

„Кинтана брате, сега треба да ја одработиш најважната одбрана во својот живот“, напиша Митревски на Инстаграм.