Познат е составот на Металург кој вечерва во Виена, во меч од Европската лига ќе му се спротистави Фиверс на гости кој почнува од 20:45 часот.

Тоа се истите кои одиграа против Чеховски Медведи во Скопје. Тренерот на Металург, Оливер Димитриески нема да смета на Хорват, Маркоски, Лазаревски, Тодески.

Ова е втор меч од групната фаза за Металург со овој тим, во Скопје претходно беше 33-33.