Младиот фудбалер на Аталанта, Вили Брачијано Та Би, починал денеска од рак на црниот дроб. Фудбалерот од Брегот на Слоновата Коска имаше само 21 година.

Фудбалерот долго време се бореше со болеста. Последните месеци играчот за врска ги помина дома во Брегот на Слоновата Коска.