Лука Дончиќ и Бобан Марјановиќ направија шоу пред натпреварот против Бостон Селтикс. Додека се подготвуваа за стартот на мечот, Словенецот и Србинот заиграа „коло“.

Лука и Бобан ги покажаа своите фолклорни квалитет и ги оставија во чудење Американците кои го следеа дуелот.