Тимот на Тотенхем лесно и убедливо со 4:0 на домашен терен, а вкупни 8:1 го мина тимот на Волфсбергер во реванш дуелот од 1/16 фаза од Лигата на Европа.

Единствениот дуел од ова натпреварување во денеска мина во доминација на домаќинот кој успеа да поведе уште во единаесеттата минута преку голот на Деле Али фантастичен со ножички, а потоа во вториот дел погодија и Карлос Винициус, Герет Бејл и повторно Винициус.