Јувентис направи „кикс“ на гостувањето кај Верона играјќи само 1:1 со што пропушти шанса да му се доближи на милан на два бода и на Интер на пет бода, па така сега разликата е седум бодови, со ист број на мечеви.

Се добро се одвиваше за Јуве, откако преку Риналдо поведе во 49. минута. Сепак, во 78. минута Барак го совлада Шчесни, и донесе бод за Верона.

Домашниот тим во финишот имаше и пречка.