Иако тоа се најавуваше изминативе денови, сепак дефинитина потврда на следново ќе има во теков на денешниот ден.

Мечот од Серија А колото помеѓу Лацио и Торино кој е закажан за утре со почеток од 18:30 часот најверојатно нема да се одигра поради позитивни во таборот на гостите.

Во Торино веќе десетина дена се борат интензивно со Ковид, денеска повторно ќе има стестирања на дел од играчите, но прашање е колку од нив ќе излезат негативни и дали клубот воопшто ќе собере играчи за да го одигра утрешниот меч.