Вардар вечерва го пречекува тимот на Мешков Брест во рамките од Лигата на шампионите, а веќе е познат составот со кој „црвено-црните“ ќе настапат на натпреварот.

И натаму тренерот Стевче Алушовски не може да смета на повредените Борко Ристовски и Ловро Јотиќ, нешто што беше случај и во минатите натпревари.

Тимот на Вардар ќе се бори за шестото место на табелата.