Порто вечерва игра за својот непреболен голман, Алфредо Кинтана, кој почина на 32 години. Пред почетокот на натпреварот со Елверум додека траеше едноминутното молчење во чест на Кинтана, на виде-бим одеше кратко видео посветено на голманот.

Дел од играчите не можеа да издржат, плачеа за својот соиграч, за својот пријател.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FC Porto Sports (@fcportosports)

Порто на полувремето има предност од 16-11, иако сите се во шок, сепак желбата да се победи овој меч за Кинтана е голема. Митревски има пет одбрани од кои еден седмерец.