Класата е вечна кога станува збор за Горан Пандев, за иконата на мак – фудбалот, спортската икона на Македонија. ЕЛ Гранде долги, долги години е во Серија А, близу две децении. Има одиграно над 460 натпревари, постигнато 98 голови.

Токму Пандев е водачот на оваа наша златна генерација на репрезентацијата која стана наша гордост, кои се нашите национални херои.

Па така Сериа А на својот официјален Твитер објави: Различни дресови, но секогаш голови..

Го има ЕЛ Гранде во дресот на Лацоо, Интер, Наполи и секако Џенова.