Репрезентацијата на Македонија до 17. години со селекторот Драган Канатларовски на чело, денеска ремизираше во Црна Гора без голови.

Во дуел во кој и двете екипи имаа свои моменти, сепак, мрежите мируваа и не беа постигнати голови.

Двете репрезентации ќе одиграат ушт еден пријателски меч за два дена.