Заврши првото полувреме од второто полуфинале во Купот на Македонија меѓу Струга Трим Лум и Силекс. Гедавме тврди, борбени па и нервозни први 45 минути. Влогот е голем, победникот оди во големото Куп финале.

Силекс во 25.минута преку Горгиев ја затресе мрежата на Мирселовски, но тој беше поништен поради офсајд. Додека стружани се заканија преку Јахја, Таири, а Скендери во 34 минута ја утна топката иако беше во идеална ситуација.