Борусија Дортмунд синоќа гостуваше кај Манчестер Сити во првиот четвртфинален меч од Лигата на шампионите. Сити победи со 2:1, но надежите на Борусија останаа. На реваншот „милионерите“имаат реални шанси.

По мечот линискиот судија од Романија Октавијан Шавре го пресретна Халанд во тунелот кон соблекувалните и му побара автограм. Норвежанецот му се потпиша на тефтерчето без проблем.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sports.ru (@sportsru)