На дуелот меѓу Леон и Торонто во рамките на првиот осминафинален натпревар во КОНКАКАФ е постигнат еден од најефективните автоголови кои дефинитивно долго време ќе се врти на социјалните мрежи. Средбата заврши 1-1, а Москера се најде во центарот на вниманието. Во 50. минута се обиде ја прекине акцијата на противникот, но неговиот обид заврши несреќно. Неговиот лоб заврши во мрежата на својот тим.