Познати се судиите за 26.коло во ПМФЛ кое ќе се одигра претстојниот викенд. Битката за опстанок меѓу Силекс и Вардар ќе биде арбитрирана од страна на Марјан Ецкоски. Овој меч веројатно ќе решава кој следната сезона ќе игра во ПМФЛ, а кој во втората лига.

Во Тетово, каде играат Ренова и Шкендија, ќе суди Александар Старев.

ДВОЈКИ И СУДИИ – НЕДЕЛА (13 Ч)

БОРЕЦ – СТРУГА ТЛ (С. Трпчевски – Кавадарци)

БЕЛАСИЦА – МАКЕДОНИЈА ЃП (М. Стојановски – Кичево)

А.ПАНДЕВ – ШКУПИ (И. Стојчевски – Скопје)

РЕНОВА – ШКЕНДИЈА (А. Ставрев – Скопје)

СИЛЕКС – ВАРДАР (М. Ецкоски – Охрид)

САБОТА (13 Ч)

РАБОТНИЧКИ – ПЕЛИСТЕР (М. Гоцевски – Струмица)