Во среда (14 април) со почеток од 13 часот, закажани се сите шест меча од 27.коло во ПМФЛ. Секако дека најинтересно се очекува да биде на Арената “Тодор Проески“ во Скопје, каде Вардар ја дочекува Ренова, и тоа во директна битка за опстанокот. Судија на овој меч ќе биде Јован Качевски од Струга. Александар Ставрев пак ќе суди во Битола, каде се среќаваат Пелистер и Силекс.

СУДИИ И ДВОЈКИ – СРЕДА (13 Ч)

ПЕЛИСТЕР – СИЛЕКС (А. Ставрев – Скопје)

ВАРДАР – РЕНОВА (Ј.Качевски – Струга)

ШКЕНДИЈА – А.ПАНДЕВ (А. Грујоски – Кичево)

ШКУПИ – БЕЛАСИЦА (Ф. Идризи – Тетово)

МАКЕДОНИЈА ЃП – БОРЕЦ (М. Ецкоски – Охрид)

СТРУГА ТЛ – РАБОТНИЧКИ (М. Гоцевски – Струмица)