Скопје и се е можно. Иако пред стартот на сезоната во ВМФЛ – ЗАПАД малку кој му даваше било какви шанси на тимот од Автокоманда, но “пиратите“ сепак со победата денеска над Охрид покажаа дека знаат како треба. Па така по пауза од три години, еве сега имаме прволигашка еуфорија на Автокоманда.

Апсолутно заслужено.

Во следната сезона одново Авткоманда ќе биде „жежок“ терен за нашите најголеми клубови.