Авто-мото

Потврдата доаѓа од повеќе извори

Русинот Квјат се враќа во Ф1 како возач на Торо Росо

Луис одличен, ја освои и „Марина беј“

Ништо скоро не се промени на патеката во оние шеесет и неколку круга.Луис...

Одлично возење на Хамилтон, лесно до пол позиција...

Возачот на Мерцедес ќе стартува прв на патеката „Марина беј" пред неделната...

Ред Бул го носи синот на Шумахер во Торо Росо?

19-годишниот син на легендата на Формула 1 ќе добие понуда за соработка со Ред...

Кими две години во Заубер, Леклер седнува во Ферари

Заубер и официјално потпиша 2-годишен договор со Раиконен. На местото на Финецот во болидот на Ферари седнува најмладиот пилот кој дошил во Маранело по 1961 година.

ПЕТИЦИЈА НА НАВИВАЧИТЕ: Кими да остане во Ферари!

Повеќе од 75.000 навивачи на Кими Раиконен ја потпишаа петицијата во која од Ферари се бара уште една година во своите редови да го задржи финскиот возач, а не на неговото место го донесе Шарл Лекрер.

Довициозо го покори Мизано, кикс на Лоренцо (ФОТО)

Возачот на Дукати Андреа Довициозо му го донесе на својот тим првиот триумф на Големата награда на Сан Марино и Римини после 11 години, откако славеше на 13. трка од Мото ГП шампионатот.

Пол позиција за Лоренцо во Сан Марино (ФОТО)

Во занимливите квалификации пред неделната Мото ГП трка за Големата награда на Сан Марино и Римини во Мизано на патеката „Марко Симончели" пол позицијата ја освои возачот на Дукати, Хорхе Лоренцо.

Следна дестинација на Алонсо ќе биде ИндиКар!

Шпанскиот возач од тимот на Мекларен заедно со фабричкиот тим Тојота се појави и учествување во тестирањата во „ИндиКар" на патеката „Барбер Парк".

Малинковски триумфираше на кружната трка во Кичево

Втората трка во годинешниот шампионат на кружни патеки помина во одлична организација, а натпреварите во трите категории беа највозбудливи последниве неколку години

Фантастичниот Хамилтон ја освои Монца

Луис Хамилтон е победник на Големата наградата во Италија во Монца. Актуелниот шампион ја зголеми предноста во генералниот пласман пред Себастијан Фетел на 32 бода. 

Квалификации од втората кружна трка во Кичево

Викендов во Кичево ќе се вози втората кружна трка од македонскиот автомобилистички шампионат, поделена во 5 класи во три дивизии.

Луди квалификации во Монца: Раиконен со пол-позиција

Возачот на Ферари, Кими Раиконен изненадувачки ја освои пол-позицијата во квалификациите за Големата награда на Италија. 

Наредната сезона во Ф1 ќе трае до декември!

Во предлог календарот е ставена и Големата награда на Германија која во последните години беше под знак на прашалник...

Pages