СТРАОТНА НЕСРЕЌА ВО ФОРМУЛА 3

Со болидот летна преку ограда и влезе во новинарската ложа (видео)

Германката Софија Флерш доживе страшна несреќа на трката во Формула 3 во Макао. Тинејџерката (17) излетала од патеката со полна брзина од 200 км/ч, ја прелетала заштитната ограда ја искинала заштитната мрежа и влетала во новинарската ложа, каде за среќа немало повредени. Германката моментално е во болница и е во свесна состојба, а биле повредени и двајца фоторепортери и еден член на организацискиот тим. По прекинот, трката продолжила...

објавено: 18 ноември 2018 - 11:35

 

 

Најново во Авто-мото