Авто-мото

По стапките на својот татко

Мик Шумахер се договори со Ферари!

ХАМИЛТОН: Би било дури и епски ако Ред Бул влезе...

Актуелниот шампион и првиот возач на Мерцедес посакува неговиот тим да има не...

Ал-Атијах и Бареда победници на првата етапа на...

Оваа година „Дакар" во целост ќе се вози во Перу, а според најавите...

Лауда повторно во болница

Легендата на Формула 1 Ники Лауда повторно е хоспитализиран поради компликации...

Распоред на трки: Ф1 сезоната 2019 ќе започне во Австралија (ФОТО)

Сезоната ќе започне со Големата награда на Австралија во „Алберт Парк", а последната трка ќе се вози во Абу Даби на 1. декември следната година.

Раиконен во болидот на Заубер, за прв пат по 2001 година

Кими Раиконен повторно се најде во кок-питот на Заубер по цели 17 години.

СИНОТ НА ЛЕГЕНДАРНИОТ ШУМАХЕР: „Тато ми е идол, се натпреварувам поради него"!

За прв пат Мик Шумахер отворено зборува за својот славен татко...

ЗБОГУМ ОД АЛОНСО: Којзнае, можеби ќе се вратам, како турист!

Со трката во Абу Даби, двократниот светски првак, Фернандо Алонсо ја заврши кариерата во Формула 1.

Хамилтон: Алонсо е легенда, ми беше привилегија да се борам со Фетел! (ВИДЕО)

Возачот на Мерцедес рече после денешната победа во трката во Формула 1 за Големата награда на Абу Даби дека му беше чест што оваа година се бореше за титулата со Себастијан Фетел од Ферари и му се заблагодари на тимот на одличната сезона, во која беа освоени титули во конкуренцијата кај возачите и конструкторите.

ПОТВРДИ ЗОШТО Е ШАМПИОН: Хамилтон доминираше и во Абу Даби! (ФОТО)

Освојувачот на светската титула во Формула 1 шампионатот за оваа година триумфираше и на последната трка сезонава.

Пол позиција за Хамилтон во Абу Даби (ФОТО)

Старо-новиот шампион, возачот на Мерцедес ќе стартува од пол позицијата на трката во Абу Даби на крајот од сезоната во Формула 1 шампионатот.

КУБИЦА СЕ ВРАЌА: Постигна договор со Вилијамс

Полскиот автомобилист Роберт Кубица наредната сезона ќе вози повторно во Формула 1, и тоа за тимот на Вилијамс. Потврдата се очекува за некој ден, за време на Големата награда на Абу Даби, последната трка во оваа сезона.

Откажале сопирачките при брзина од 276 километри на час, операцијата траела седум часови (ВИДЕО)

Седумнаесетгодишната Софија Флорш, возач на Форумал 3, имаше успешна операција по страотната несреќа која ја доживеа на патеката во Макау.

Најлудиот мотоциклист најави враќање на патеките, па го фати полиција!

На лудостите на Романо им нема крај. Многумина се уште се убедени дека неговото присуство во Мото2 серијата е закана за противниците.

Pages