Авто-мото

Првиот ден на Рикардо во Рено (ВИДЕО)

Рено се одлучи на интересен, шеговит начин да го претстави својот нов возач,...

Новиот болид на Ферари: Повеќе црно, помалку...

По Мерцедес и Ред Бул, и Ферари го претстави болидот за новата сезона во...

Ред Бул промо на првиот болид во соработка со...

Необичната црвено-црна комбинација ќе биде заменета со препознатливите бои на...

ЖАН ТОД Е УБЕДЕН ВО ЕДНА РАБОТА: Гледавме многу трки заедно, ќе гледаме уште...

Она што го вели неговиот голем пријател, ја открива вистинската состојба на легендарниот возач на Формула 1.

Новите Ф1 дестинации: Буенос Аирес, Холандија, Мајами...

И натаму траат шпекулациите околу новите трки кои ќе влезат во календарот на Формула 1 веќе од следната сезона.

Најнеобичните учесници на релито „Дакар“ оваа година

64-годишен дебитант, погребник, освојувач на Монт Еверест... Ова се само дел од најнеобичните учесници на годинешното издание на релито „Дакар“.

Релито „Дакар“ се враќа низ пустини и песочни дини

Годинава на „Дакар“ ќе се возат 3000 километри во периодот од 6 до 17 јануари. Главна цел е да се стигне на целта.

СПЕКТАКЛ ВО НАЈАВА: Лондон влегува во Формула 1!

Техничкиот директор на Формула 1, Рос Браун, изјави дека постои можност за одржување на трка за Големата награда на Лондон!

Ферари не го заборава Шумахер, на посебен начин ќе му го честита 50. роденден (ФОТО)

На 3 јануари, Михаел Шумахер ќе наполни точно 50.години, и тој ден, во негова чест, италијанскиот гигант ќе отвори посебна изложба во Маранело.

СКАНДАЛ КАКОВ ШТО ФОРМУЛА 1 НЕ ПАМЕТИ: Кими дојде мртов-пијан на пиедесталот, за малку ќе паднеше (ВИДЕО)

Се занесуваше по бината, се прегрнуваше и бакнуваше со сите, го шокираше дури и Себастијан Фетел...

Распоред на трки: Ф1 сезоната 2019 ќе започне во Австралија (ФОТО)

Сезоната ќе започне со Големата награда на Австралија во „Алберт Парк", а последната трка ќе се вози во Абу Даби на 1. декември следната година.

Pages