Авто-мото

СКАНДАЛ КАКОВ ШТО ФОРМУЛА 1 НЕ ПАМЕТИ: Кими дојде...

Се занесуваше по бината, се прегрнуваше и бакнуваше со сите, го шокираше дури и...

Распоред на трки: Ф1 сезоната 2019 ќе започне во...

Сезоната ќе започне со Големата награда на Австралија во „Алберт Парк", а...

Раиконен во болидот на Заубер, за прв пат по 2001...

Кими Раиконен повторно се најде во кок-питот на Заубер по цели 17 години.

Новото "чудо" на Ферари кое ќе се гради во Шпанија

По Абу Даби, Европа е следната дестинација на Ферари за изградба на нов тематски-забавен парк. Италијанскиот производител на суперспортски автомобили, соопшти дека на шпанското крајбрежје, во близина на Барселона ќе се...

Ред бул ни помага да ги разбереме новите правила (ВИДЕО)

Новата сезона во формула 1 почнува викендов во Австралија, а тимот на Инфинити Ред бул рејсинг смета дека е добар момент да ги објасни сите главни промени што ги има на болидот за новата натпреварувачка година....

Маса во Австралија ќе носи кацига со иницијалите на Шуми

На првата трка во овогодинешната Ф1 сезона, бразилскиот пилот, Фелипе Маса, ќе носи кацига со иницијали на неговиот некогашен колега, Михаел Шумахер. Некогашниот Ф1 шампион, моментално се наоѓа во тешка кома а како знак...

Фетел му даде име на болидот - „Сузи“

По ланската традиција да му даде име на болидот „гладната Хајди“, сега светскиот првак повторно ќе има „жена“ за пријател на трките

Конечно охрабрувачки вести во врска со Шумахер

Конечно стигаат охрабрувачки вести во врска со состојбата во која се наоѓа седумкратниот шампион на Формула 1, и тоа на само неколку дена пред почетокот на новата сезона. Со трката во Мелбурн, во недела на 16-ти март...

Вака изгледа возилото со кое Ауди ќе ја брани титулата во ДТМ

Првакот во ДТМ, Мајк Рокенфелер сезонава ќе ја брани титулата во светската серија на туристички возила, а вака ќе изгледа моделот на Ауди. Жолто-зелена комбинација за Ауди РС 5 ДТМ беше претставен деновиве со стартен...

Кака и Касиљас заштитни лица на Хјундаи

Автомобилската компанија, Хјундаи, за свои заштитни лица ги постави голманот на Реал, Икер Касиљас и играчот на Милан, Кака. Тие, ќе бидат глобални заштитни лица на брендот за време на Светското фудбалско Првенство и ќе...

Гран-прито во Мелбурн нема да го заврши никој?!

Поради неверојатно компликуваната електроника во новите болиди во Формула 1, која треба да стартува викендов, постои можност ниту еден возач да не ја заврши Големата награда на австралија во Мелбурн, предупредија...

Феликс Баумгартнер од скок од стратосферата се префрли на возење Ауди

По скокот од стратосферата и соборувањето на многу незамисливи рекорди, австрискиот суперспортист Феликс Баумгартнер наскоро се впушта во нова авантура во кариерата. Моментно е во процес на добивање на натпреварувачка...

Новата ера во Формула 1 ќе ги стави возачите во втор план

На една недела пред стартот на новата сезона во Формула 1, голем дел од експертите сметаат дека новата т.н. "зелена" ера може да вроди само со негативни ефекти. Поранешниот Ф1 возач, Жан Алеси призна дека не е фан на...

Pages