Авто-мото

Русинот Квјат се враќа во Ф1 како возач на Торо...

По една година помината во Ферари како пилот за развој, Русинот повторно добива...

Луис одличен, ја освои и „Марина беј“

Ништо скоро не се промени на патеката во оние шеесет и неколку круга.Луис...

Одлично возење на Хамилтон, лесно до пол позиција...

Возачот на Мерцедес ќе стартува прв на патеката „Марина беј" пред неделната...

Педроса се повлекува од мото ГП шампионатот!?

Возачот на Репсол Хонда објави повлекување од мото спортот на крајот на оваа натпреварувачка сезона.

Не е Хамилтон, Фетел е „газдата" на Силверстон

Себастијан Фетел е победник на трката за големата награда на Велика Британија која пред малку заврши на патеката Силверстон.

Иџе извозе само пет круга, а Давидовски до 18. место...

Ниту на втората трка што се возеше на патеката кај Будимпешта, во рамките од европскиот ТЦР-шампионат, нашите автомобилисти не блескаа...

Хамилтон со пол позиција за да покаже кој е газда дома

Неверојатно, но во само една десетинка разлика се сместени првите тројца кои утре ќе стартуваат на трката

ИЏЕ „БАКСУЗЕН", заврши на 13. место во првата трка на Хунгароринг

Нашиот најдобар автомобилист имаше нешто повеќе од 11.секунди заостанување зад победникот, Душан Борковиќ од Србија.

Игор Стефановски – Иџе пред нов предизвик

Патеката во Унгарија е позната за нашиот шампион, кој се враќа по пауза од една трка.

Ферстапен во Австрија ја искористи катастрофата на Мерцедес

На Големата награда на Австрија славеше Макс Ферстапен (1:21:56.024 ч.), втор беше Кими Раиконен, а трет Себастијан Фетел.

Класа за себе, Маркез ја освои и Холандија!

Шпанецот дојде до првото место на Големата награда пред Алекс Ринс, Маверик Вињалес, Андреа Довициозо, а дури петти „Докторот" Валентино Роси.

Маркез со пол позиција во Холандија

Актуелниот шампион и лидер во генералниот пласман ќе стартува од најдоброто место пред Големата награда во Холандија.

Хамилтон ќе биде најскапоплатениот британски спортист

Мерцедес не мисли да го пушти шампионот и ќе го награди со неверојатен договор

Pages